-> Skočit rovnou na obsah

Přihlásit se/Registrovat      V tuto chvíli nejsou naplánovány další události

Dražby & Aukce pod jednou střechou

Co je aukce

AUKCE

Aukce je forma obchodování zboží nebo služeb, při němž cena není předem stanovena, ale určí se během aukce v soutěži několika nakupujících či prodávajících. Zájemci v průběhu aukce podávají své cenové nabídky a nakonec je zboží či služba licitátorem přiklepnuta tomu, kdo nabídl nejlepší cenu, a tento účastník tak získá právo uzavřít na předmět dražby kupní smlouvu.
Existuje mnoho variant a druhů aukce. Podle druhu aukce mohou být například nabízející přímo na místě osobně a nebo se aukce mohou zúčastnit vzdáleně prostřednictvím telefonu, internetu či jiných médií.
Po většinu historie byly aukce relativně neobvyklým způsobem jak sjednat výměnu zboží a komodit. V praxi bylo výrazně častější smlouvání a prodej za stanovenou cenu. Do 17. století se konalo jen málo aukcí, aukce byly vnímány jako něco neobvyklého a jejich konání bylo velmi sporadické.
Nicméně aukce mají dlouhou historii, která sahá až do roku 500 př. n. l.
Každý typ aukce má svoje specifické kvality jako je cenová přesnost a čas potřebný pro přípravu a vedení aukce. Počet dražitelů dražících zároveň je kriticky důležitý. Otevřené dražení během rozšířeného časového období s mnoha dražiteli nakonec vyústí do konečné nabídky, která bude velmi blízká tržní hodnotě.

Máte dotaz?

Doporučujeme

Zasílání novinek na e-mail

Chcetel-li dostávat aktuální informace o připravených dražbách a akcích, zadejte níže Váš email.

Kontaktní informace

Dražby EU s.r.o.
Tel.: 491 114 370
Email: info@drazbyeu.cz
Pracovní doba: Po – Pá 9 – 16hod
(polední přestávka od 11.30 - 12hod.) V kanceláři společnosti přijímáme pouze klienty, kteří jsou objednáni na určitý termín!